czwartek, 30 kwietnia 2009

Kabaret Pomimochodem

Dzisiaj po południu obejrzeliśmy występ jubileuszowy kabaretu Pomimochodem, w którym występuje nasz koleżka z pracy.
Och, jaki to jest świetny kabaret!
Jeśli tylko będzie okazja - trzeba koniecznie obejrzeć ich występ! Ubaw po pachy!
Jest to od jakiś 3 lat nasz ulubiony kabaret. Urzekli nas swoim poczuciem humoru, skeczami, skojarzeniami i repertuarem - już po pierwszym występie, jaki obejrzeliśmy.
Był to z resztą bardzo udany i pamiętny występ, zorganizowany w kameralnej Winiarni u Dyszona na lubelskiej Starówce. Winiarnia u Dyszona to pub, w którym jest nastrój i odpowiednia atmosfera, a i samo wnętrze jest bardzo urzekające - stanowi to świetną oprawę dla wszelkiego rodzaju przedsięwzięć artystycznych.
Był to niezapomniany występ, dla Łukasza zwłaszcza.
Siedzieliśmy przy samej scenie - generalnie to wszyscy siedzieli sobie wtedy na plecach i ściskali się jak mogli, aby tylko zobaczyć kabareciarzy. Łukasz siedział w takim akurat miejscu, że podpasował jednemu z kabaretnikowi i stał się niemalże jego rekwizytem. Najpierw pogroził on mi siekierą, a w kolejnym skeczu obrał sobie Łukasza na "smutnego pana, co to nie pije, nie pali"... i siedzi sam pod ścianą na balu.
Chodziło o to, że w skeczu o koncercie życzeń wylatuje taki bardzo udany niby-Połomski i śpiewa pioseneczkę o balu. W zwrotce jest tekst:
"...A pod oknem samotnie bez Pani,
Siedział Pan
smętny Pan,
Taki co to nie pije nie pali..."
i ta pioseneczka leci w tym skeczu 4 razy. I za każdym razem "smutnym Panem" jest jakaś wybrana czarna owieczka, do której kabareciarz śpiewa ten fragment. Bardzo to bawi publiczność, nieodmiennie z każdym kolejnym śpiewaniem robi się coraz śmieszniej. Wtedy u Dyszona smutnym Panem był Łukasz. Ludzie pękali ze śmiechu, a wodzirej nieubłaganie śpiewał ten fragment do niego.
Dzisiaj zobaczyliśmy przekrój przez repertuar kabaretu z całych 5-ciu lat. Świetne skecze! Niektóre były na czasie w momencie ich napisania, ale i dzisiaj wszyscy doskonale pamiętają wydarzenia, do których się odnoszą i nadal jest to bardzo zabawne.
Kabaret Pomimochodem daje co jakiś czas występy w Lublinie, jeżdżą trochę po Polsce, biorą udział w przeglądach kabaretowych. Na razie nie są jeszcze bardzo sławni, może cała Polska ich nie zna, ale wróżymy im świetlaną przyszłość. Naprawdę rewelacyjna ekipa!
Trzymamy za was kciuki kochani i życzymy wygranej PAKI!!! :)

Brak komentarzy: