poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Śledztwo SMSowe

W sobotę dostałam drugiego SMSa z cytatem z Biblii w języku angielskim. Tym razem SMS był z numeru: +919842566409 - wygląda na to, że kierunkowy jest na Indie.
Treść SMSa brzmiała:

For she had said unto the servant, What man is this that walketh in the field to meet us? And the servant had said, it is my master: therefore she took a vail.

Księga Rodzaju 24:65

Cytat według wersji: King James Bible.

Pod poprzednim postem na temat pierwszego SMSa z Biblijnym cytatem namnożyło się stado komentarzy. Okazuje się, że ta plaga spamu SMSowego padła na mnóstwo ludzi! Nieźle mnie to zdziwiło.
Uśmiałam się po przeczytaniu proroctwa, że spędzą nas na arkę dla odbudowania ludzkości. :)) Chociaż to było bardzo konstruktywne podejście do problemu i w dodatku bardzo... no powiedzmy bardzo nas doceniło.
Jakkolwiek - taka wizja namnażania się dla ponownego zaludnienia ziemi średnio mi się wydaje kusząca. :)
Postanowiłam więc zasięgnąć informacji u źródła.
Najbardziej zastanawiające jest to, że te wszystkie SMSy przychodzą na komórki w Plusie. Teoria kiepskiej blokady Plusa na spam wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.
Zadzwoniłam do Plusa.
Połączyło mnie z bardzo miłym i konkretnym chłopaczkiem, który zanotował sobie numerki, z których dostałam SMSy i przełączył mnie na holda, aby sprawdzić czy mają już na ten temat jakieś zgłoszenia.
Nie mieli.
Nie zdziwiło mnie to, co nie omieszkałam mu powiedzieć, bo moim zdaniem te SMSy są z netu. Jakiś generator wpisuje sobie numerki nadawcy i wcale niekoniecznie muszą się one powtarzać.
Napisała mi jedna dziewczyna, również ofiara takiego żartu SMSowego, że próbowała oddzwonić na ten numer, z którego przyszedł SMS, ale miała taki sygnał, jakby numer nie był dostępny, czy w ogóle nie istniał. A ci, którzy odpisali SMS na numer nadawcy - wszyscy zgodnie stwierdzili, że SMSów od nich nie doręczono.
Więc jaki można inny wniosek wysnuć?
Ma ktoś pewnie jakiś złośliwy programik, który wysyła sobie takie spamy, a Plus zamiast to wyłapywać, tkwi w błogiej nieświadomości.
Konsultant z Plusa zgodził, że to może być taka forma spamu z netu. Zgłoszenie przyjął, a technicy Plusowi mają to sprawdzić, ustalić i dać mi znać. Czekam z niecierpliwością.
Sądzę, że jeśli dostajecie takie SMSy, to też możecie zgłosić to do Plusa. Niech wiedzą, że mają jakiś problem i niech w tym pogrzebią. Na razie nic mi na ten temat nie umieli powiedzieć, wręcz konsultant wypowiedział się w tonie: pierwsze słyszę. najwyraźniej więc nie mieli takich zgłoszeń, a jeśli już to jakieś nieliczne i nic z tego nie wynikło.
Poza tym usilnie dopytywał mnie o te numery nadawcy i treść. Numery podałam mu tylko dwa, treści nie cytowałam, bo jak tak dalej pójdzie, to za kilka tygodni okaże się, że będzie można im zgłosić, ze łącznie dostaliśmy w tych SMSach całą księgę rodzaju, albo i nawet więcej ksiąg z Biblii.
Ale tu nasuwa mi się jeszcze jeden komentarz; treść tego spamu SMSowego jest bardzo... powiedziałabym... nietrafiona. To trochę tak, jakby woził drewno do lasu. W bardzo katolickiej Polsce to chyba nie trzeba nikogo nawracać cytatami z Biblii, bo nie dość, że chyba z 90% społeczeństwa jest katolikami, to w dodatku każdy mniej lub bardziej Biblię zna. Jak by nie patrzeć to bardzo ciekawa lektura, a obowiązkowe lekcje religii nas w tej dziedzinie dosyć wyedukowały.
Aczkolwiek teorie spiskowe są bardzo różnorodne, a odzew w tym temacie mnie zdumiał. To jest pocieszające, że nie tylko moim kosztem ktoś się zabawił.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

21 sierpnia dostałam SMS z MADAGASKARU, Księga Rodzaju (47,20). Za bardzo nie rozumiem przesłania tego cytatu, zupełny nonsens. Pdobnie jak Ty, mam komórkę w Plusie. Trochę poszperałam, mój cytat pochodzi z Biblii Króla Jakuba, rzadko teraz używanej, wersja protestancka z 1611 (!) roku. Będę śledzić Twój blog, może się sprawa wyjaśni.
Pozdrawiam,
Kamila.

marko pisze...

Podobnie mam w plusie i nie mam takich sms-owych sensacji na szczescie chociaz tecza na niebie przesadza sprawe powtorki z arka w temacie!

Justee pisze...

No cóż, czekamy na Ciebie na naszej Arce Wybranców!
Póki co znam jeszcze kilka osób z komórkami w Plusie, które nie dostały zaproszenia. Ale nic straconego!
Z każdym dniem nasze grono się powiększa! ;)

Magda pisze...

Hey, niedawno zaczęły przychodzić do mnie takie smsy, pierwszego dostałam 23 sierpnia w nocy, drugiego dzisiaj w nocy, oba cytaty po angielsku, jeden z Księgi Rodzaju, drugi Jeremiasza. Oba smsy z innych numerow - kierunkoe +91 i +22. Zaraz zadzwonię do plusa i im to zgłoszę, bo zaczyna mnie to irytować.